• 1
  • 2
  • 3
DBAMY O MAMY
(22) 621-50-84
Prowadzenie ciąży

Ciąża to bardzo ważny etap w życiu każdej kobiety. Aby jednak usłyszeć krzyk swojego maleństwa i wziąć je na ręce, potrzeba 9 miesięcy przygotowywań, w trakcie których niezbędne są regularne wizyty u ginekologa oraz przeprowadzanie szeregu szczegółowych badań.

 

Na pierwszą wizytę przyszła mama powinna zgłosić się między 6 a 8 tygodniem ciąży. Kolejne wizyty zwykle odbywają się raz w miesiącu i dzieje się tak aż do 28 tygodnia ciąży, chyba, że stan mamy i dziecka wymaga ustalenia indywidualnego kalendarza wizyt. Pomiędzy 28 a 36 tygodniem wizyty mogą być częstsze, średnio raz na 2 tygodnie. Przed samym porodem ciężarna powinna zgłaszać się na kontrolę nawet co tydzień.

 

Przed pierwszą wizytą u ginekologa, przyszła mama powinna przygotować się na wiele pytań dotyczących twojego zdrowia. Najważniejsza jest data ostatniej miesiączki, niezbędna do ustalenia daty porodu. Kolejne informacje dotyczą poprzednich ciąż i poronień, przebytych chorób, zażywanych leków, pobytów w szpitalu.

 

Na pierwszej wizycie następuje potwierdzenie ciąży oraz ustalenie daty porodu. Pacjentka może również omówić sprawy związane z przebiegiem ciąży, radzeniem sobie z objawami oraz rozwiać wszystkie targające nią wątpliwości.

 

W drugim trymestrze, począwszy od 12 tygodnia niezbędne jest monitorowanie tętna płodu oraz ocena jego właściwego rozwoju. Po 20 tygodniu przeprowadzane jest bardziej szczegółowe USG, a po 27 tygodniu każda przyszła mama przechodzi test na cukrzycę ciężarnych.

 

Trzeci trymestr oznacza zbliżający się termin porodu. Jest to związane z częstym USG, wieloma badaniami oraz monitorowaniem tętna i ruchu dziecka. Rozmowa dotyczy też sposobu oraz miejsca porodu.

 

Zbliżający się termin rozwiązania jest dla pacjentki dużym przeżyciem, dlatego tak ważna jest opieka i wsparcie doświadczonego lekarza.

Kontakt
Adres: 00-516 Warszawa (Śródmieście - Centrum)
ul. Hoża 34 m 17
zapisy: (22) 621-50-84
godz. przyjęć 10:00-18:00
poniedziałek-piątek