• 1
  • 2
  • 3
DBAMY O MAMY
(22) 621-50-84
PRZECZYTAJ O MNIE

PRYWATNY SPECJALISTYCZNY GABINET LEKARSKI/ ginekologia / endokrynologia / polożnictwo /CONSULTING ROOM/ gynaecology / endocrinology / obstetrics /

O mnie

Nazywam się Andrzej Wincewicz, jestem prywatnym specjalistą położnikiem-ginekologiem o podwójnych polskich i brytyjskich kwalifikacjach i podwójnym obywatelstwie. Przez 23 lata pracowałem w Wielkiej Brytanii, na terenie Londynu i okolic. Ostatnie 3 lata pracy w Londynie łączyłem z pracą w Warszawie. Obecnie pracuję w Polsce i prowadzę prywatny gabinet ginekologiczny na ul. Hożej 34/17 (Śródmieście - Centrum).
W Wielkiej Brytanii nostryfikowałem się oraz zdałem szereg egzaminów specjalistycznych z położnictwa i ginekologii Królewskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów w Wielkiej Brytanii. 

Pracowałem w wielu londyńskich szpitalach na pełnym etacie początkowo jako młodszy a potem jako starszy asystent. Były to takie szpitale jak: • St. Mary's Hosp, Paddington (To w tym właśnie szpitalu wynaleziono penicylinę. To także w tym szpitalu Księżna Diana oraz Księżna Kate rodziły następców tronu Brytyjskiego.); • St Georges Hosp, Tooting; • Guy's Hosp; • The Middlesex Hosp, Mortimer Street; • West Middlesex Hosp; • Queen Mary's Hosp, Sidcup, Kent oraz wiele innych. Były to duże szpitale dzielnicowe i Akademie Medyczne.

Różnorodność szpitali oraz praca z wieloma wybitnymi brytyjskimi specjalistami, często autorami nowatorskich metod leczniczych oraz podręczników i prac naukowych z dziedziny położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej pozwoliły mi zdobyć głębokie doświadczenie teoretyczne i praktyczne. 
W latach 80-tych pracowałem w czołowej Klinice Leczenia Niepłodności Małżeńskiej u Dr Mason (Dr Mason’s Infertility Clinic). 
Pracowałem również na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Oddziale Chorób Wewnętrznych. 
Posiadam bogate doświadczenie jako ginekolog, ginekolog-endokrynolog i położnik. Operowałem samodzielnie i bez nadzoru. 
Na oddziałach położniczych gdzie pracowałem rodziło się średnio 8-15 dzieci na dobę (od 2000 do ponad 4700 dzieci rocznie). Opieka prowadzona była przez oddziałowych lekarzy szpitalnych tak jak i w Poradni Ginekologicznej (Out Patient Clinic). 
Tygodniowo przyjmowałem od 30 do 60 kobiet w Poradni Ginekologicznej i od 40 do 60 kobiet ciężarnych w Poradni Kobiet Ciężarnych (Antenatal Clinic). 
Uczestniczyłem w szeregu kursów, szkoleń, badań naukowych, praktyk oraz kongresów medycznych. 
Opiekowałem się i szkoliłem studentów medycyny oraz młodych lekarzy rozpoczynających specjalizację. 
Prowadziłem wykłady w szkole pielęgniarek i położnych z położnictwa i ginekologii. 

Wielokrotnie firmy farmaceutyczne w Polsce prosiły mnie o prelekcje z endokrynologii ginekologicznej przeznaczone dla przedstawicieli prasy, radia i telewizji zajmujących się problemami zdrowotnymi kobiet oraz dla lekarzy ginekologów z różnych szpitali lokalnych. 

Moje artykuły, komentarze, konsultacje ukazały się na łamach takich pism kobiecych jak: Cosmopolitan, Claudia, Glamour, Elle, Pani, Shape, Przyjaciółka, Vita, Zwierciadło, Nowosci-Zdrowie (Toruń), Twój Styl. Były to pojedyncze jak i cykliczne artykuły (część w menu PUBLIKACJE). Moje odpowiedzi na pytania czytelniczek były drukowane w wielu pismach kobiecych.
Często byłem zapraszany do programów telewizyjnych w TVP1, Telewizji Polonia, TVN24 oraz audycji radiowych w Programie I Polskiego Radia i TOK FM. 
W czasie mojej pracy w Wielkiej Brytanii niejednokrotnie byłem proszony o specjalistyczne komentarze dotyczące położnictwa i ginekologii przez Sekcję Polską BBC, które potem były transmitowane do kraju.

Kontakt
Adres: 00-516 Warszawa (Śródmieście - Centrum)
ul. Hoża 34 m 17
zapisy: (22) 621-50-84
godz. przyjęć 10:00-18:00
poniedziałek-piątek